نیاز اپ
نیاز اپ

عملکرد شهرداری و شورای شهر رویان /شهردار: خودرا سرباز مردم می دانم

به گزارش نیاز اَپ ، مهندس جعفر حسین زاده شهردار رویان  با اشاره به اینکه متاسفانه شرایط تحریم و کرونا به شدت کشور را تحت تاثیر خود قرار داده و شهرداری هم مستثنی نبوده است، اظهارکرد: سال 1399 بودجه پیشنهادی به شورای اسلامی شهر 18 میلیارد بود و نگرانی از جهت تامین بودجه با توجه به چنین شرایط سخت وجود داشت که خوشبختانه با مدیریت درآمد نقدی 27 میلیارد تومان حاصل شد.

وی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم تا بودجه 1400 را با رقم بی سابقه 27 میلیارد تومان را تقدیم شورای اسلامی شهر کنیم ،تصریح کرد: هرچند هنوز شرایط بحرانی اقتصادی و کرونا ادامه داشت همچنان نگرانی همراه ما بود اما نه تنها آن بودجه پیشنهادی تامین شد بلکه ۹۰ درصد افزایش درآمدی نقدی مازاد بر بودجه نیز حادث شد.

*پیش بینی بودجه 45 میلیارد تومانی برای 1401

شهردار رویان رقم بودجه پیشنهادی سال 1401 را 45 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این رقم بودجه نوید فعالیت های عمرانی جدید را در شهر رویان می دهد که از مجموع ۴۵ میلیارد تومان بودجه رقم ۲۱ میلیارد تومان به فعالیت های عمرانی سطح شهر( عمدتا زیر بنایی و زیر ساختی) اختصاص داده شده است.

مهندس حسین زاده شهرهای خط کناره مازندران را عمدتا گردشگر محوردانست و افزود: با توجه به این موضوع بسیار مهم تمام برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این حوزه رخ می دهد اما متاسفانه زیر ساخت های لازم فراهم نیست.

وی با اشاره به اینکه در سال۱۴۰۰ نهضت آسفالت در رویان اجرا شد، یادآورشد: در راستای این موضوع ۹۰ درصد کوچه ها آسفالت شد و ۱۰ درصد باقی مانده هم به دلیل مشکلات موجود انجام نشده است.

شهردار رویان ادامه داد: با هزینه بالغ بر ۷ میلیارد تومان حدود ۵۰ هزار متر مربع  در سطح شهرآسفالت صورت گرفت و همچنین با هزینه ای بیش از۷۰۰ میلیون تومان حدود ۳۰ هزار متر مربع شن ریزی، تسطیع، رگلاژ معابر خاکی نیز انجام شده است.

مهندس حسین زاده بیان کرد: فاز دوم پیاده رو سازی خیابان شهدا در بهمن ماه آغاز و مجموعا یک میلیارد تومان هزینه شده است.

وی یادآورشد: پارک حاشیه ای سبزه رود پس از گرفتن اعتبار لازم در بازه زمانی کمتر از ۴ ماه حدود ۲ هزار متر مربع سنگ فرش و پیاده رو سازی و فضای سبز انجام و در دهه فجر مورد افتتاح ‌ بهره برداری قرار گرفته است.

شهردار رویان از برطرف شدن مشکل دائمی آبگرفتگی خیابان بابایی ۶ و ایثار ۶ و ۷ با هزینه ای بالغ بر۲میلیارد تومان در پروژه ساماندهی انهار خبر داد.

*پروژه های درآمد زای شهرداری رویان

مهندس حسین زاده احداث بازار ماهی در انتهای خیابان شهید بهشتی را از پروژه های درآمد پایدار شهرداری بیان کرد و گفت: 26 غرفه فروش که تا انتهای دوره پنجم شورای با ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی همراه بود، هم اکنون این پروژه بسیار زیبا با تمام جزئیات به پایان رسید که به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: رستوران ساحلی با مساحت حدود ۱۶۰ متر در انتهای خیابان شهید بهشتی جز پروژه های درآمد زا برای شهرداری رویان محسوب می شود.

شهرداررویان درخصوص پروژه هدایت آب های سطحی و جمع شدن آب در نقاط مختلف شهر گفت: کوچه بابایی ۲ در خیابان مسجد جامع،خیابان شهدا،خیابان شهید ناصر احمدی و غیره نیز توسطه همکاران واحد عمرانی و خدماتی انجام شده است.

مهندس حسین زاده خاطرنشان کرد: مطالعات خاک و طراحی پل سبزه رود جنب استخر نگین انجام شده و به زودی با منابع استانی حدود 1.5میلیارد تومان و منابع داخلی شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دیوار حائل سبزه رود شرقی با اعتبار بالغ بر ۴ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ انجام شده است، تصریح کرد: با نگاه مساعد شورای شهر و همکاری سرمایه‌ گذار استخر نگین بر اساس توافق و تفاهم نامه با قیمت کارشناسی، شهرداری سهم ۵۰ درصد سرمایه گذار را خواهد خرید و به منابع درآمدی شهر البته با نگاه فرهنگی و ورزشی در سال ۱۴۰۱ خواهد پیوست.

شهردار رویان افزود: با کارشناسی شورای ترافیک رنگ آمیزی سرعت گیرها ،مشکلات و تقاضاهای شهروندان که در حوزه حمل و نقل وجود داشت برطرف شد و همچنین اولین دوربین کنترل سرعت در محور هایگاشن با اعتبار بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان نصب شد.

مهندس حسین زاده از جمله اقدامات در بخش تاسیسات برقی و الکتریکی را جمع آوری تیرهای جامانده از تعریض خیابان ها و کوچه ها بیان کرد و گفت :  100 اصله تیربرق با هزینه حدود 300 میلیون تومان در نقاط مختلف شهر که مشکلات فراروانی را ایجاد کرده بود، جمع آوری شد.

*اقدامات مهم عمرانی در 1401

وی در ادامه سخنان خود برنامه هایی را که در سال ۱۴۰۱ برای آن ها ردیف بودجه تعریف شده است را چنین بیان نمود: ادامه پیاده رو سازی خیابان شهدا، احداث دیواره بتنی و جاده ساحلی به طول ۵۰۰ متر از انتهای خیابان شهید بهشتی به انتهای کوچه دریای۶ در محور اصلی، پل سبزه رود ، احداث دومین رستوران ساحلی، روکش آسفالت خیابان شهدا با اعتبار ۵ میلیارد تومان در دو ضلع غربی و شرقی، فعال سازی پارک جنگلی که براساس طرح تنفس یه سری از طرح ها قابل اجرا نبود و در نهایت مقرر شد تا  طرح ها به گونه ای اصلاح شود تا نیازی به جاده سازی و …نباشد که البته سرمایه گذار بسیار مناسب هم اعلام آمادگی کرده که بعد از اصلاحات مجوز از سازمان جنگل ها و آبخیزداری کشور از سرمایه گذاری دعوت می شود.

*قدردان همه هستم

شهردار رویان در پایان از اعضای دوره ششم  شهر رویان به جهت اعتماد اینجانب به عنوان شهردار ،صبوری مردم فهیم شهر رویان تشکر کرد و خود را سرباز مردم دانست .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *