نیاز اپ
نیاز اپ

شهردار نور: استارت تمامی بسترهای عمرانی شهر نور زده ودر حال اجراست

به گزارش نیازاپ ، فرامرزچمن آرا شهردار نوردرنشست خبری با خبرنگاران گفت: دوازدهم مرداد ماه سال نود و هشت سکان شهرداری نور را با بدهی بیش از 30میلیارد تومان به عهده گرفتم ، که متاسفانه آن زمان شهرداری در وضعیت نابسامانی به سر می برد به گونه ای که حتی ماشین آلات حمل زباله پول سوخت را نداشتند و کشتارگاه به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی تعطیل شده بود و تمامی کارهایی عمرانی که شهردای متولی آن بودبه نوعی رها شده و یا به شکلی ضعیف انجام می شد.

وی افزود: با کمک همکاران خود درشورای شهر و شهرداری گام های اولیه رابرای توسعه شهر برداشته شد

شهردار نوریادآورشد: آسفالت و زیرسازی نوارساحلی به طول ۲ و نیم کیلومتر، آسفالت خیابان نیما ، فردوسی و بعضی از کوچه های منشعب ازآن به طول 30 هزارمترمربع و همچنین پیاده رو سازی و بلوار خیابان نیما انجام و خیابان شهید بهشتی در حال انجام است.

چمن آراگفت: استارت تمامی بسترهای عمرانی شهر نور زده شده و همچنین حدود 17 و نیم کیلومتر جدول و جوی و بلوار در این شهر توسط نیروهای خدوم شهرداری انجام شده است.

وی اظهار کرد: دیواره سازی رودخانه لاویج رود به طول ۲۰۰ متر وهمچنین تمیشان رود نیزصورت گرفته است.

شهردارنوربیان کرد: تعویض تیرهای برق فرسوده شهراز محدود رستمرود تا پلیس راه  به طول ۱۱ و نیم کیلومترو اصلاح هندسی میدان سایپا وبرطرف شدن ترافیک سنگین و تصادف ممتد از دیگر اقدامات شهرداری در دوران تصدی اینجانب بوده است.

چمن آرا یادآورشد: احداث 14 دهنه ی تجاری در انتهای بازار روز وبیلبوردهای تبلیغاتی نیز برای درآمد پایدار شهر نیز صورت گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: مرمت و بازسازی پارک مشاهیر به مساحت 11 هزار متر،احداث آب نما درمیدان طبیعت و انتهای خیابان سعدی، راه اندازی تصفیه خانه کشتارگاه وتبدیل کشتار شب به روز ، نصب 17 دوربین به ارزش حدود 1 میلیارد تومان در میدان ها و خیابان های سطح شهر،لایروبی و زهکشی انهار به طول 40 کیلومتر در پارک جنگلی نور ،راه اندازی اتوماسیون اداری با هزینه یک میلیارد تومان پس از گذشت سالیان سال در شهرداری،نصب دستگاه زلزله نگار، خریداری و نصب نیمکت و وسایل ورزشی، خریداری 200 عدد سطل زباله، لایروبی دو رودخانه بزرگ شهر با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون تومان ،از دیگر کارها در طول یکسال گذشته است.

شهردار نور گفت: با توجه به اینکه ویروس منحوس کرونا دنیا را فلج کرده اما شهرداری توانسته ماهیانه بیش از 2و نیم میلیارد تومان حقوق و مزایای پرسنل را پرداخت می کند.

وی  یادآورشد: بازپس گیری زمین های متعلق به شهرداری، ساماندهی سایت زباله و رایزنی جهت جذب سرمایه گذار برای سایت زباله و پارک جنگلی نور ،نصب تابلو در ورودی های شهر نور، دیوار کشی 12 هزار متر زمین در گنج یاب که باعث به وجود امدن 24 میلیارد تومان ارزش افزوده برای شهرداری شده نیز از دیگر اقدامات در دوره تصدی اینجانب بوده است.

چمن آرا در خصوص طراحی میدان اصلی شهر نور گفت: پس از فراخوان جهت ارائه طرح برای میدان اصلی شهر حدود 20 طرح وارد شهرداری شد که باتوجه به ریشه و سابقه تاریخی این شهر قابل قبول نبود ،بنابراین از پروفسور یحیایی طراح برج میلاد کمک گرفته شد و ایشان طرحی که برگرفته از اندیشه‌های ابن‌خلدون، شهید مطهری و فرش ایرانی و نام نور که در ان متجلی شده را ارائه دادند که مراحل پایانی ساختش در حال انجام و به زودی این المان بسیار شکیل نصب خواهد شد.

وی در ادامه  از کلید خوردن پیست دو چرخه سواری در ساحل خبر داد که علاوه بر فضای سبز محلی جهت پیاده روی به عرض 7 متر نیزدر نظر گرفته شده و در حال حاضر در آستانه بتون ریزی قرار دارد.

شهردار نور از تحقق بودجه بسته شده سال 99 درنیمه نخست مهرماه با مبلغ 45 میلیارد تومان نیز خبر داد.

چمن آرا راه اندازی اگو شهری را یکی از دغدغه های شهرداری دانست و گفت: با توجه به اینکه این پروژه نیاز به اعتبار زیادی دارد بنابراین باید از ردیف برنامه های استانی و ملی تامین شود که به عهده آب و فاضلاب است.

خبرنگار : شاهین قجر

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *